09121087595 - 02133969714    
+ مشاهده منوی خدمات و محصولات

روکش ها از چه جنسی هستند؟

روکش ها از چه جنسی هستند؟

به طور کلی روکش های صندلی خودرو از نظر جنس به دو دسته کلی چرمی و پارچه ای تقسیم می شوند که هر یک از آن ها زیرشاخه های متفاوتی دارند روکش های چرم مصنوعی یا به قولی «چرم پلاستیکی» به خصوص در نمونه های تیره به هیچ وجه مناسب فصول گرم سال نیستند، چرا که گرما را در بافت خود نگه داشته و با توجه به این که از گردش هوا در منافذ جلوگیری می کند، موجب عرق کردن شما خواهد شد. همچنین این چرم های پلاستیکی در دراز مدت ترک خورده و شمایل خود را از دست می دهند. در مقابل روکش های چرم طبیعی یا حتی صنعتی هرچند که قیمت بالاتری نسبت به نمونه های مصنوعی دارند اما علاوه بر دوام بالاتر، مشکلات گرما و عرق کردن نمونه های مصنوعی را نیز ندارند. برای مثال روکش های چرم طبیعی که برای یک خودروی روتین مثل پژو پارس شاید بیش از 400 هزار تومان نیز قیمت داشته باشند، ایست بهتری بر روی قالب صندلی ها نیز دارند و علاوه بر این، مدت زمان بیشتری در اختیار شما خواهند بود.

اما روکش های پارجه ای که عمدتا از قیمت های بسیار پائین و حتی کمتر از 100 هزار تومان نیز برای خودروهای موجود در بازار کشور قابل خریداری هستند نیز با بافت های مختلفی از جمله پارچه ساده، پارچه طرح مخمل و... در اختیار خریداران قرار دارند که روکش های پارچه ای از نظر سرمایش و گرمایش، وضعیت بهتری نسبت به روکش های چرمی دارند اما این نوع روکش به ویژه در نمونه ساده، خیلی سریعتر تحت تاثیر تابش نور آفتاب قرار می گیرد و تغییر رنگ می دهد. همچنین در صورت انتخاب پارچه های رنگ روشن، مشکلات عدیده ای برای جلوگیری از کثیف شدن آن خواهید داشت که اگر اهل رسیدگی به نظافت خودرو نباشید، چندان مناسب شما نخواهد بود.

البته گاهی اوقات برای روکش های صندلی از جنس ترکیبی استفاده می شود تا در نتیجه کارآیی و زیبایی بیشتری داشته باشد. برای مثال در برخی روکش ها دور دوخت با چرم استفاده می شود اما تکیه گاه شما بر روی پارچه قرار می گیرد که این مورد یکی از ایده آل ترین و خوش قیمت ترین انواع روکش صندلی محسوب می شود.

کد: 50013549

زمان انتشار: سه شنبه 5 دی 1396 12:56 ب.ظ

تعداد نمایش: 263

تمامی حقوق سایت محفوظ است .

استفاده از محتوای سایت با اجازه کتبی از مدیریت بلامانع است.