09121087595 - 02133969714    
+ مشاهده منوی خدمات و محصولات

3 نکته مهم براي محافظت از روکش صندلی چرمي خودروي شما

3 نکته مهم براي محافظت از روکش صندلی چرمي خودروي شما

زمانی که مسافران شما از حضور در خودروی شما احساس ناخوشایندی داشته باشند و از سوارشدن به خودروی شما امتناع ورزند قطعاً این سبب تأسف و ناراحتی شما خواهد شد، درنتیجه اگر واقعاً به زیبایی داخلی اتومبیل خود اهمیت می‌دهید و می‌خواهید صندلی‌های شما همواره زیبا و راحت باشد بهتر است به موضوع محافظت از روکش صندلی نیز اهمیت دهید زیرا این امر باعث خواهد شد که کاربران علاوه بر اینکه احساس خوشایندی نسبت به فضای داخلی ماشین شما دارند، بلکه بر جلوه و زیبایی خودروی شما نیز افزوده خواهد شد.

روکش چرمی یکی از انواع مختلف روکش صندلی است که معمولاً مشتریان خاص خود را دارد و اکثراً سعی می‌کنند با خرید روکش صندلی چرمی ظاهر داخلی صندلی‌ها و ماشین خود را تغییر دهند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که روکش صندلی چرمی بسیار ظریف بوده و نیاز است به محافظت از روکش صندلی نگاه ویژه‌ای داشته باشید.

علاوه بر اینکه صندلی‌های شما به‌طور مداوم فشار حاصل از وزن شما را تحمل می‌کند، تحت تأثیر دمای بالای خورشید در تابستان و سرمای شدید فصل نیز خواهد بود این امر باعث خواهد شد که روکش صندلی‌های شما به‌طور دائم در حال فرسایش باشد و عمر مفید خود را از دست بدهد.

 

روکش‌های چرم از مقاومت بالایی برخوردارند اما نیاز به مراقبت دارند

 

سه روش برای محافظت از روکش صندلی چرمی

سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا راهی برای محافظت از روکش صندلی وجود دارد؟

آیا می‌توان جلوی این فرسایش را گرفت؟ چه‌کارهایی باید برای محافظت از روکش صندلی چرمی انجام داد؟ روشی برای محافظت از روکش صندلی وجود دارد که روکش صندلی همواره در وضعیت مناسب و زیبا قرار داشته باشد؟!

برای اینکه جواب تمامی این سؤال‌ها را بیابید و سه‌گام اصلی محافظت از روکش صندلی چرمی را یاد بگیرید کافی است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید!

برای پاسخ دادن به این سؤال باید گفت که شما برای اینکه همواره روکش صندلی خود را در وضعیتی مطلوب مشاهده نمایید باید به ترمیم و جلا دادن آن بپردازید و هرچند ماه یک‌بار این اعمال را تکرار کنید تا همواره روکش صندلی تمیز و مرتبی داشته باشید.

برای محافظت از روکش صندلی چرمی خود کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید و در دوره‌های مختلف مجموعه این اعمال را تکرار نمایید، در بلندمدت شاهد تغییرات چشم‌گیری خواهید بود که گویا هم‌اکنون روکش صندلی خود را خریداری نموده‌اید!

ترمیم و محافظت از روکش صندلی

ترمیم و محافظت از روکش صندلی

1- جارو کردن ذرات ریز جهت محافظت از روکش صندلی

در مرحله اول باید توسط جارو کردن سطح صندلی چرمی تمام گردوخاک و کثیفی موجود در سطح روکش صندلی چرمی را که زیبایی و شفافیت صندلی‌های اتومبیل شما را از بین برده تمیز کنید، همین عمل ساده باعث می‌شود که حجم زیادی از زباله و ذرات ریز موجود روی روکش صندلی از آن جدا شوند و روکش تمیز باقی بماند!

برای محافظت از روکش صندلی چرمی از هرگونه خراش و پارگی حاصل از جارو کردن و برای از بین بردن گردوخاک می‌توانید از سری‌های مخصوص جاروبرقی که با موهای نرم پوشیده شده است استفاده کنید این کار باعث محافظت از روکش صندلی شما در برابر خراش‌های حاصل از سری جاروبرقی خواهد شد.

همچنین شما می‌توانید برای پاک کردن گردوخاک موجود بر روی سطح روکش صندلی‌ها از دستمال خشک و تمیز استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که حتماً باید سطح روکش‌های چرمی را به‌آرامی تمیز کرد تا از وارد شدن هرگونه خراش به سطح روکش صندلی جلوگیری کرد.

 

2- شستشو و لکه‌گیری چرم جهت محافظت از روکش صندلی

در مرحله دوم شما برای محافظت از روکش صندلی باید آن‌ها را با یک شوینده مناسب تمیز کنید، دراین‌بین باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبل از اینکه از یک ترمیم‌کننده مناسب برای محافظت از روکش صندلی چرمی استفاده کنید باید روکش چرمی را با شوینده مناسب با دقت تمیز کنید تا برای ترمیم یا به عبارتی جلا دادن آماده شود. گردوخاک روکش‌های صندلی را با دستمال مرطوب یا یک شوینده مخصوص مواد چرمی مناسب تمیز کنید.

توجه کنید که نباید از صابون‌های چرمی سخت یا شوینده‌های خیلی ارزان بی‌کیفیت که از حلال‌های نفتی یا روغن سیلیکون ساخته‌شده برای پاک کردن روکش‌های چرمی استفاده کنید زیرا این محصولات به‌مرورزمان روی روکش‌های صندلی اثر مخرب گذاشته و موجب ترک در سطح روکش چرمی صندلی‌های اتومبیل شما می‌شود پس جدا از این کار خودداری نمایید.

 

3- ترمیم و براق‌سازی در ادامه محافظت از روکش صندلی

در مرحله آخر باید به ترمیم و جلا دادن روکش چرمی جهت محافظت از روکش صندلی ماشین بپردازید تا همیشه حس تازگی در آن جریان داشته باشد!

 ابتدا باید توجه داشته باشید که از ترمیم‌کننده مخصوص چرم باکیفیت مناسب برای محافظت از روکش صندلی چرمی اتومبیل خود استفاده کنید، از ترمیم‌کننده‌های ارزان یا بی‌کیفیت برای محافظت از روکش چرمی استفاده نکنید چون با این کار زیبایی روکش‌های چرمی اتومبیل خود را از دست خواهید داد و همچنین پولی را که صرف خرید ترمیم‌کننده جهت محافظت از روکش صندلی‌ کرده‌اید به نظر اضافی و زائد است.

پس برای محافظت از روکش صندلی‌ اتومبیل خود هرگز فریب تبلیغات شوینده‌های بی‌کیفیت را نخورید و همیشه از ترمیم‌کننده‌های باکیفیت و خوب که شناخته‌شده و معروف هستند استفاده کنید.

منبع: CarCoversDirect

مولف: علی رضا رسول پور

کد: 50018783

زمان انتشار: چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 04:46 ق.ظ

منبع: CarCoversDirect

تعداد نمایش: 91

تمامی حقوق سایت محفوظ است .

استفاده از محتوای سایت با اجازه کتبی از مدیریت بلامانع است.